Spotkanie w ramach Programu ERASMUS+

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie odbyło się uroczyste spotkanie w ramach Programu ERASMUS+. Przybyli do nas uczniowie i nauczyciele z partnerskich krajów: Niemcy (Stadtbergen / Bawaria), Portugalia ( Satao), Hiszpania (Navahermosa), Włochy (Castelmassa ). Gości przywitali m.in. Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, Radni Rady Miejskiej Robert Lewkowicz i Adam Szmurło oraz Dyr. Szkoły Pani Lucyna Bejm wraz z uczniami.


Jest to trzeci i ostatni rok współpracy w ramach Programu Erasmus+, którego tematem przewodnim jest „Użycie mobilnych aplikacji jako narzędzie do poprawy jakości nauczania”. W roku szkolnym 2016/2017 nasi uczniowie byli z wizytą w Niemczech i Włoszech, w ubiegłym roku w Hiszpanii, a w tym roku w Portugalii. Tym razem nadszedł czas na wizytę w Polsce. Na gości czekają atrakcje w postaci wycieczek : do Warszawy, Białowieży, Tykocina, Kruszynian. Będą prowadzone również gry terenowe w Białymstoku, zajęcia z programowania w szkole oraz udział w Szkolnym Dniu Modowym.


Program Erasmus+ to dla uczniów możliwość nawiązania przyjaźni, doskonalenia umiejętności językowych, poznania innych kultur i tradycji oraz doświadczenie związane z podróżowaniem do innych krajów. Program pozwala też szkole na wymianę doświadczeń pod względem zarządzania placówką, wzbogacenie warsztatu pracy pedagogicznej jak również doświadczenia dotyczącego zarządzenia międzynarodowym projektem.

 

 

 

 

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie