Relacja z koncertu Sisters in Jazz

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprosił mieszkańców gminy na niezwykłe wydarzenie muzyczne SISTERS IN JAZZ. Koncert odbył się 2 grudnia 2016 r. w Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego. Utalentowane instrumentalistki wystąpiły w Wasilkowie w ramach trasy Polska - Ukraina 2016. Trasa obejmuje takie miasta jak Wrocław, Poznań, Warszawa, Lublin, Białystok czy Lwów. Cieszymy się, że na tej muzycznej mapie znalazł się Wasilków i pomimo napiętego harmonogramu trasy koncertowej, artystki zagrały dla naszej publiczności. Koncert cieszył się ogromnym  zainteresowaniem, o czym świadczą wszystkie rozdane bezpłatne wejściówki na wydarzenie. Publiczność dopisała i pełna sala miała możliwość uczestniczyć w wyjątkowym i klimatycznym spotkaniu muzycznym.

 

SISTERS IN JAZZ – niezwykle oryginalny projekt jazzowy miał swoją premierę podczas prestiżowego Ystad Sweeden Jazz Festival w sierpniu 2015 roku. Jego głównym założeniem jest połączenie wielu kultur, dla których wspólnym mianownikiem ma być muzyka improwizowana, wykonywana wyłącznie przez kobiety, wybitne instrumentalistki z różnych stron świata. Grupa występuje zazwyczaj w składzie pięcioosobowym. W Wasilkowie „jazzowe siostry” wystąpiły w składzie:

 

Camille Thurman – saksofon, wokal

Izabella Effenberg – wibrafon

Federica Michisanti – kontrabas

Dorota Piotrowska – perkusja

 

Podczas koncertu artystki zaprezentowały klasyki jazzowe oraz autorskie kompozycje, z którymi są związane ich osobiste historie i przeżycia. Utwór „Lost in translation” Doroty Piotrowskiej powstał, kiedy perkusistka trafiła do międzynarodowego społeczeństwa w USA, gdzie prawie każdy komunikował się w innym języku.  Wielokulturowość i różnorodność stały się inspiracją kompozycji. Izabella Effenberg stworzyła utwór „Doktor Doktor” po złamaniu ręki. Jest to podziękowanie dla lekarza z Niemiec, który pomógł jej dojść do zdrowia, dzięki czemu dalej może tworzyć. Camille Thurman w swoich autorskich kompozycjach inspirowała się rytmami samby.

 

Po zakończeniu koncertu publiczność hucznie domagała się bisów. Artystki spełniły te prośby i wykonały jeszcze jeden utwór. Zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz symbolicznymi różami.

Mat. Ośrodek Kultury w Wasilkowie

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie