Pracownicy Administracji Samorządowej i Rządowej modlili się w Świętej Wodzie

W niedzielę w Świętej Wodzie miała miejsce XX Pielgrzymka Parlamentarzystów i Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty na Górze Krzyży oraz wzięli udział w Mszy Św., którą poprowadził ks. bp. Henryk Ciereszko.

Uroczystości rozpoczęła modlitwa różańcowa wokół Sanktuarium, podczas której delegacje służb mundurowych niosły Obraz Matki Bożej. Różaniec zakończyło złożenie kwiatów na Górze Krzyży. Okolicznościowe przemówienia wygłosił Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, w imieniu Marszałka Województwa Tomasz Szeweluk oraz Zastępca Prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Mszę Świętą w intencji pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej poprowadził ks. bp. Henryk Ciereszko. Homilię wygłosił kapelan samorządowców i parlamentarzystów, ks. Jarosław Grzegorczyk. Na zakończenie uroczystości Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz podziękował duchownym oraz przybyłym gościom za wspólną modlitwę oraz podkreślił, jak ważne jest podejmowanie mądrych decyzji w trosce o dobro społeczeństwa.

Uroczystości w Świętej Wodzie odbyły się w asyście pocztów sztandarowych służb mundurowych Województwa Podlaskiego. Współorganizatorem pielgrzymki był Urząd Miejski w Wasilkowie.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie