Powstał plac zabaw ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017

Informujemy, że 19 czerwca został oddany do użytkowania plac zabaw przy ul. Kruczej. Projekt Radnego Rady Miejskiej P. Rafała Czaplejewicza został wybrany w drodze publicznego głosowania mieszkańców podczas ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, którego regulamin zakładał wydatkowanie na ten cel 75 tys. zł. Pomimo, że cena kosztorysowa projektu przygotowana przez Wnioskodawcę wynosiła 75 tys. zł, po wyborze wykonawcy (Gmina wysłała zapytanie ofertowe do trzech firm specjalizujących się w przedmiocie wybranego projektu) podpisano umowę na kwotę: 49 077 zł.  Z pozostałej części funduszy planuje się postawienie ławek, nowych koszy i tablic informacyjnych. Docelowo Gmina planuje w tym miejscu, już z własnych środków wybudowanie boiska, jak również założenie monitoringu.

Już wkrótce ruszy trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Wasilkowa. Po raz kolejny wspólnie będziemy decydować o tym, co powstanie w naszym mieście. W tym roku kwota, którą Burmistrz Wasilkowa przeznaczył na Budżet Obywatelski wynosi 160 000 zł.  Zakładając, że kosztorys jednego złożonego projektu nie może przekroczyć  75 tys. zł są szanse, że wygrają dwa duże projekty inwestycyjne i jeden mniejszy. Głosowanie odbędzie się między 3 a 13 października. Wtedy poznamy zwycięzców.

Szczegółowy Regulamin BO>> 

Już teraz zachęcamy mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Procedura składania projektów rozpoczyna się 3 lipca i kończy się 8 września. Harmonogram  jak również inne ważne informacje są dostępne w zakładce:

http://wasilkow.pl/pl/informator/budzet-obywatelski-2018.html

Będą one aktualizowane na bieżąco. Zachęcamy do czynnego udziału w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie