Około 200 osób uczestniczyło w Biegu Tropem Wilczym w Wasilkowie

Wczoraj (4 marca) w 300. miejscowościach w Polsce i na świecie odbyła się VI edycja Biegu Tropem Wilczym – największego, ogólnopolskiego wydarzenia sportowo-edukacyjnego towarzyszącego obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pomimo mroźnej pogody ulicami Wasilkowa przebiegło około 200 osób. Biegli po zdrowie i pamięć o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. 

Biegacze pokonali dystans 1963 metrów – jest to symboliczne odwołanie do roku 1963, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak (Lalek). Trasa biegu rozpoczęła się przy Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta i przebiegała przez część ulicy Polnej, ul. Grodzieńską oraz ul. Kościelną.

Wśród biegnących nie zabrakło dzieci, młodzieży, dorosłych i Seniorów, wśród których znaleźli się także przedstawiciele grupy Aktywni 50+, którzy pokonali trasę maszerując z kijkam Nordic Walking. Na mecie wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami.

Po biegu zawodnicy odpoczywali przy gorącym posiłku. Następnie Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie P. Wojciech Cymbalisty wręczył nagrody i puchary dla zwycięzców, a także podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia. Wyróżnieni zostali również najstarszy i najmłodszy zawodnik startujący w biegu oraz pierwsza na mecie osoba poniżej 18. roku życia. Na zakończenie wśród biegaczy rozlosowano dodatkowe upominki.

Wyniki VI edycji Biegu Tropem Wilczym w Wasilkowie przedstawiają się następująco:

  •  Kategoria Kobiet

I miejsce Justyna Kaczmarczyk

II miejsce Dorota Siemieniuk

III miejsce Magdalena Ostapowicz

  •  Kategoria mężczyzn

I miejsce Adam Supiński

II miejsce Paweł Hryszko

III miejsce Dariusz Grabala

  • Najmłodszy Zawodnik - Piotr Aksamitowski  - rocznik 2013
  • Najstarszy zawodnik - Stępniak Janusz - rocznik 1964
  • Pierwszy na mecie poniżej 18 roku życia - Adam Filipowicz

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy też organizatorowi wydarzenia Miejskiemu Ośrodkowi Animacji Kultury w Wasilkowie oraz Partnerom – Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie i Białostockiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Trasę biegu zabezpieczały służby mundurowe, którym serdecznie dziękujemy za pilnowanie bezpieczeństwa przy tak ważnym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie