Loteria PIT-owa w podlaskich mediach. Relacja z konferencji prasowej

Konferencja prasowa promująca Loterię PIT-ową odbyła się 3 marca w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie. Podczas spotkania z dziennikarzami burmistrz Adrian Łuckiewicz wyjaśniał, jak ważne jest wpisywanie w deklaracji podatkowej faktycznego miejsca zamieszkania.

Loteria PIT-owa pod hasłem: Mieszkasz w Wasilkowie? Wygrywasz!” jest  zachętą do tego, aby podczas rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych, mieszkańcy naszej gminy wskazywali w deklaracji podatkowej faktyczne miejsce zamieszkania. Akcja ma uświadomić lokalną społeczność, że właśnie adres zamieszkania, a nie zameldowania decyduje o tym, gdzie trafia podatek dochodowy.

- Zeszłoroczna loteria PIT-owa wzbudziła duże zainteresowanie, co przełożyło się na wymierne korzyści. W 2019 r. miejsce zamieszkania w Gminie Wasilków wskazało o 1110 osób więcej niż rok wcześniej. To rekordowy wzrost liczby złożonych deklaracji w naszej gminie, który niesie ze sobą wzrost wpływów do budżetu gminy z tytułu podatku dochodowego. Dzięki tym wpływom możemy realizować inwestycje, na których oczekują mieszkańcy – wyjaśniał burmistrz Adrian Łuckiewicz.

W tym roku do wygrania jest samochód osobowy, voucher o wartości 10 tys. zł na wakacje marzeń, jak również 10 smarftonów.

- Aby wziąć udział w loterii należy w deklaracji podatkowej za ubiegły rok wpisać miejsce zamieszkania w Gminie Wasilków, a następnie zarejestrować się na stronie http://pitwwasilkowie.pl/. Wykonując te dwie proste czynności dajemy sobie szansę wygrania jednej z atrakcyjnych nagród, w tym samochodu osobowego – zachęcał Burmistrz Wasilkowa.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie