"Letnie Śpiewanie" w Dąbrówkach - relacja z wydarzenia

"Hej witamy was, dobry to jest czas..." – śpiewały Panie z zespołu Dąbrówka witając gości na "Letnim Śpiewaniu" – muzycznym wydarzeniu, które w sobotę 22 lipca odbiło się szerokim echem w całych Dąbrówkach.

Inicjatorem wydarzenia były Panie z zespołu Dąbrówka. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się także Pani Sołtys Tamara Tyszkiewicz-Winogrodzka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówkach. Wsparcia udzielił Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie.

Pierwsza część zabawy miała miejsce w plenerze, przed remizą OSP w Dąbrówkach, gdzie licznie zebranym gościom, w letniej atmosferze zaprezentowało się 8 zespołów ludowych: Dąbrówka – gospodarz imprezy, WasilkowiankiHetmanki z Tykocina, Żurawinki z Ogrodniczek, zespół Tęcza z Trzciannego, Malwianki ze Studzianek, Czarna Jagoda z Czarnej Białostockiej oraz zespół Jarzębina z Karakul. Występy na świeżym powietrzu zakończyły się wspólnym śpiewaniem wszystkich zespołów, co było pięknym podsumowaniem muzycznego wydarzenia.

Następnie na uczestników Letniego Śpiewania czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz zabawa taneczna w remizie OSP przy muzyce kapeli Siemiona z Wasilkowa.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego
serdecznie dziękujemy organizatorom, jak również uczestnikom wydarzenia

Relacja fotograficzna z wydarzenia: 

http://gazeta.moakwasilkow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2243:2017-07-26-10-47-09&catid=5:wie&Itemid=8

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie