Jasełka w Szkole Podstawowej im. ks. Wacława Rabczyńskiego

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Przedstawienia jasełkowe mają za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Jest to też dla nas wszystkich, również dorosłych lekcja wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie dołożyli dziś (21 grudnia 2018 r.) wszelkich starań, aby tegoroczne Jasełka były dla nas wszystkich cudowną sposobnością do wejścia w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękne widowisko w ich wykonaniu oglądali dziś m.in. przedstawiciele duchowieństwa parafii z Gminy Wasilków, Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Aleksander Zalejski oraz Dyrektor Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie P. Joanna Broniszewska Hyży.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza serdecznie dziękujemy uczniom, których talenty aktorskie i muzyczne mogliśmy dziś podziwiać. Słowa uznania kierujemy do nauczyciela muzyki Pani Urszuli Zajkowskiej za ogromny trud włożony w przygotowanie dzieci do przepięknej uroczystości. Dziękujemy również rodzicom, którzy włożyli dużo starań, aby stroje młodych aktorów idealnie pasowały do odgrywanych przez nich ról. Dziękujemy oczywiście dyrekcji szkoły, Pani Lucynie Bejm za zaproszenie na tak wspaniałą uroczystość. Wszystkiego dobrego!

(Relacja: J. Skowrońska - U.M. w Wasilkowie)

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie