Doroczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa

W ubiegły piątek (14 grudnia 2018 r.) w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie odbył się Doroczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zaproszeni goście jak też zgromadzeni mieszkańcy podziwiali talent naszej uzdolnionej młodzieży.

Repertuar orkiestry jest szeroki, począwszy od utworów rozrywkowych, znanych szlagierów po utwory klasyczne, patriotyczne i liturgiczne. Poszczycić się mogą również efektowną musztrą paradną, którą ułożyła im  Pani Anna Szutko. Wasilkowska orkiestra znana jest nie tylko w środowisku lokalnym, ale również w całym województwie podlaskim. Swoje umiejętności systematycznie reprezentuje w kraju, jak i poza jego granicami, między innymi w Niemczech i Litwie. W czerwcu bieżącego roku brali udział w Dniach Kultury Polskiej na Laudzie. Wspominając ich sukcesy, pragniemy nadmienić, że dwukrotnie startowali z programem na dofinansowanie orkiestry w Budżecie Obywatelskim w 2018 i 2019 roku. W obu jego edycjach uzyskali wystarczającą liczbę głosów aby otrzymać dofinansowanie na instrumenty, na łączną kwotę 105 tysięcy złotych. Dzięki podjętym działaniom udało im się zakupić niezbędne instrumenty, wzmacniając i wzbogacając brzmienie orkiestry.
Szerzej o wydarzeniu - Gazeta Wasilkowska>>

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz zwrócił się do orkiestrantów i mażoretek:

"Jesteście wspaniali! Z roku na rok obserwuję jakie robicie postępy. Mało która gmina może poszczycić się tak wspaniałą oprawą muzyczno-taneczną wydarzeń kulturalnych. Dziękuję za zaangażowanie, za pasję, którą zarażacie innych oraz za to, że jesteście tak zgranym zespołem. Macie wspaniałych nauczycieli - także i do nich kieruję słowa uznania.”

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie