Od poniedziałku otwarta biblioteka w Wasilkowie, a burmistrz czyta dzieciom


Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie otworzyła się na przyjęcie czytelników w poniedziałek, 11 maja. Zanim jednak czytelnicy będą mogli swobodnie poruszać się pomiędzy regałami, biblioteka z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy wciąż czekają na wypożyczanie książek, przygotowała niespodziankę - słuchowisko pt.: "Zasmakuj w bajkach".
W piątek 8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, dlatego też burmistrz Wasilkowa odwiedził pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wasilkowie. Złożył im życzenia i podziękował bibliotekarzom za zaangażowanie i pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa.


Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece”.
Biblioteka w Wasilkowie w ramach Tygodnia Bibliotek zaprosiła do czytania dla najmłodszych kilka pięknie czytających osób – codziennie będzie prezentowana bajka w innym wykonaniu. W poniedziałek bajkę „Wesoły Ryjek i zima” czytał burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

- Co prawda czytałem swoim córkom, ale jak się spodoba i innym dzieciom, będę szczęśliwy – podsumował Adrian Łuckiewicz

Bajki można posłuchać tu:  https://www.youtube.com/watch?v=a5flwC_1d-Y

Tydzień Bibliotek 2020 pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece" trwa do 15 maja.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie